I. Ročník Velikonočního českoveského okruhu pro kola

Název

Popis

Dva dny před Velikonocemi se konal v areálu Auto-moto veterán klub Česká Ves I. ročník Velikonočního českoveského okruhu pro kola. Na startu se představilo 36 závodníků, kteří byli rozděleni do tří kategorií. Osm dětí bylo zařazeno do kategorie předžactva, 11 dětí mezi žáky a sedmnáct bylo dospělých. Pro všechny přítomné byl připraven 2 x 1 okruh. Dospělí jej měli o trochu delší než děti.
V samotném závodě nevyhrál ten, kdo dojel v obou kolech nejrychleji, ale ten, kdo zvítězil na základě nejnižšího časového rozdílu mezi první a druhou částí. Nesoutěžilo se tedy na rychlost.
Jako první se na start postavila i jako jediná na odrážedle, Beátka Mudrová. Poté už následovali děti na kolech. Se startovním číslem 1 zahájila svoji jízdu Zuzanka Janasová před Honzou Podaným. V součtu obou kol nakonec Honzík Zuzku porazil o tři vteřiny. Třetí místo vybojovala se startovním číslem 7 Nela Mudrová se ztrátou pěti vteřin na vítěze.
Žáci byli připraveni hned po nich. Zde to bylo velice vyrovnané. Jakub Lašák nakonec zaslouženě vybojoval bronz s minimální ztrátou na vítěze. Druhý skončil Michal Švec. Vítězství si nakonec odnesla Natálie Mudrová. O prvních třech místech rozhodovaly pouhé dvě vteřiny.
Jako poslední se představili dospělí. I zde byl minimální rozdíl mezi závodníky. Na prvním až sedmém místě byl rozdíl pouhých pěti vteřin. Zvítězil Zdeněk Baďura před Kamilem Žídkem a Evou Baďurovou.
Litovat mohli jen Ti, kteří zůstali doma a nešli se bavit. Děti dostaly diplomy a sladkou odměnu. Velké díky patří pořadatelům z Auto-moto veterán klub Česká Ves.